Belize

Typický a velice populární daňový ráj nacházející se na východním pobřeží Střední AmerikySpolečnosti neplatí žádnou daň z příjmů dosažených kdekoli na světě a nemají povinnost předkládat úřadům účetní uzávěrku. Založení společnosti je snadné a rychlé – většinou netrvá déle než 2-3 pracovní dny.

Belizská offshore společnost musí mít alespoň jednoho ředitele, který může být jakékoli národnosti. Jestliže z jakýchkoli důvodů nechcete ve společnosti figurovat jako ředitel, můžete využít službu nominee (dosazeného) ředitele.
Akcie mohou být vydány na konkrétního akcionáře (registered shares). V případech, kdy je bankovní účet nutností, ale zároveň nechcete ve společnosti figurovat ani jako akcionář můžete využít službu nominee (dosazeného) akcionáře.

Náklady na založení belizské offshore společnosti včetně sídla, registračního agenta, standardních dokumentů společnosti ověřených notářem a apostilací, akciového certifikátu a doručení kurýrem jsou EUR 1,600.

Poplatek v dalších letech (sídlo, registrační agent, paušální daň) je EUR 1,600.

Volitelné služby sloužící k zachování anonymity ředitelů a akcionářů:

Nominee (dosazený) ředitel – fyzická osoba EUR 800 ročně (včetně nedatované rezignace)

Nominee (dosazený) akcionář – fyzická/právnická osoba EUR 800 ročně (včetně Declaration of Trust notářsky ověřené a apostilované)

Typ společnostiIBC
Zdanění zahraničních příjmůNe
Podávání daňového přiznáníNe
Standardní splacený min. kapitál$ 1
Standardní akciový kapitál$ 50 000
Minimální počet jednatelů1
Veřejně přístupný registr jednatelůNe
Minimální počet akcionářů1
Veřejně přístupný registr akcionářůNe