Gibraltar

Gibraltar. Daňový ráj oblíbený hlavně díky své poloze – v Evropě. Společnosti neplatí žádnou daň ze svých příjmů dosažených kdekoli na světě (mimo Gibraltar), ale musí jednou ročně podat zkrácenou účetní závěrku. Založení společnosti trvá přibližně 2-3 týdny. Seznam podkladů, které jsou požadovány k založení zašleme na vyžádání.

Offshore společnost registrovaná na Gibraltaru musí mít alespoň jednoho ředitele, který může být jakékoli národnosti. Jestliže z jakýchkoli důvodů nechcete ve společnosti figurovat jako ředitel, můžete využít službu nominee (dosazeného) ředitele.

Akcie musí být vydány na konkrétního akcionáře (registered shares). V případech, kdy z jakéhokoli důvodu nechcete ve společnosti figurovat jako akcionáři, můžete využít službu nominee (dosazeného) akcionáře.

Náklady na založení offshore společnosti na Gibraltaru včetně sídla, registračního agenta, sekretáře, standardních dokumentů společnosti ověřených notářem a apostilací, akciového certifikátu a doručení kurýrem jsou EUR 3,500.

Náklady v dalších letech (sídlo, registrační agent, paušální daň) jsou EUR 3,500.

Volitelné služby sloužící k zachování anonymity ředitelů a akcionářů:

Nominee (dosazený) ředitel – fyzická osoba EUR 800 ročně (včetně nedatované rezignace)

Nominee (dosazený) akcionář – fyzická/právnická osoba EUR 800 ročně (včetně Declaration of Trust notářsky ověřené a apostilované)

Typ společnostiNon-resident
Zdanění zahraničních příjmůNe
Podávání daňového přiznáníAno, ve zkrácené formě
Standardní splacený min. kapitálGBP 1 (může být i EUR)
Standardní akciový kapitálGBP 100 (může být i EUR)
Minimální počet jednatelů1
Veřejně přístupný registr jednatelůAno, za poplatek
Minimální počet akcionářů1
Veřejně přístupný registr akcionářůAno, za poplatek