Irsko

Založení Ltd společnosti v Irsku trvá přibližně 10 dní. Požadována je vyplněná a podepsaná objednávka, kopie pasu a kopie dokumentu se jménem a adresou ne starší než tři měsíce. Společnost musí mít minimálně jednoho ředitele, není podmínkou, aby byl rezidentem EU. Pokud však ředitel není rezidentem EU, musí zaplatit 25.000 EUR Irské vládě. Společnost může mít jediného akcionáře. Jestliže z jakýchkoli důvodů nechcete ve společnosti figurovat jako ředitel a/nebo akcionář, můžete využít službu nominee (dosazeného) ředitele a/nebo akcionáře.

Daň ze zisku z obchodních aktivit je 12,5%, zatímco daň ze zisku z neobchodních aktivit je 25%. Za zisk z neobchodních aktivit je považován prodej nemovitého majetku a pozemků nebo investiční profit (akcie a podobně) pokud tyto byly drženy po dobu delší než 12 měsíců. Pokud byly akcie drženy dva nebo tři měsíce a poté prodány, takovýto profit je považován za zisk z obchodních aktivit a je zdaněn běžnou sazbou 12,5%.

Irskou společnost lze registrovat k DPH (VATu) a pokud společnost platí daně z příjmu v Irsku lze požádat o vydání potvrzení o daňovém domicilu (Certificate of Tax Residence) i když nemá společnost irské ředitele.

Náklady na založení společnosti, sídlo společnosti v Dublinu, sekretář, standardní sada dokumentů společnosti včetně apostilace, akciový certifikát, razítko společnosti a doručení kurýrem jsou EUR 2,500.

Náklady v dalších letech (správa společnosti, sídlo v Dublinu, sekretář a Annual Return) jsou EUR 1,300.

Zpracování účetnictví, příprava a podání účetní uzávěrky na Registr společností a Finanční úřad ose pohybují od EUR 700 výše podle náročnosti.

Volitelné služby sloužící k zachování anonymity ředitelů a akcionářů:

Dosazený ředitel (britský rezident) včetně jedné apostilované generální plné moci a nedatované rezignace EUR 800.

Dosazený ředitel (irský rezident) včetně jedné apostilované generální plné moci a nedatované rezignace EUR 2,000.

Dosazený akcionář (britský rezident) včetně Declaration of Trust EUR 800.

Další volitelné služby: Registrace DPH (VAT) EUR 350.

Typ společnostiLTD
Zdanění zahraničních příjmů12,5 %
Podávání daňového přiznáníAno
Standardní splacený min. kapitálEUR 1
Standardní akciový kapitálEUR 1 000 000
Minimální počet jednatelů1
Veřejně přístupný registr jednatelůAno
Minimální počet akcionářů1
Veřejně přístupný registr akcionářůAno