Mauricius

Daňový ráj nacházející se v Indickém oceánu asi 900 km východně od Madagaskaru. Společnosti (označované jako GBC2) jsou na Mauriciu daňově nerezidentní a neplatí tedy žádnou daň z příjmu dosažených kdekoli na světě, musí ale jednou ročně úřadům na Mauriciu předložit účetní uzávěrku. Založení společnosti trvá 3-5 dní.

Offshore společnost registrovaná na Mauriciu musí mít alespoň jednoho ředitele. Jestliže z jakýchkoli důvodů nechcete ve společnosti figurovat jako ředitel, můžete využít službu nominee (dosazeného) ředitele. Akcie musí být vydány na konkrétního akcionáře (registered shares). V případě, že nechcete ve společnosti figurovat jako akcionář, můžete využít službu nominee (dosazeného) akcionáře.

Náklady na založení mauricijské offshore společnosti včetně sídla, registračního agenta, standardních dokumentů společnosti ověřených notářem a apostilací, akciového certifikátu, razítka a doručení kurýrem jsou EUR 2,900.

Náklady v dalších letech (sídlo, registrační agent, paušální daň) jsou EUR 2,900.

Volitelné služby sloužící k zachování anonymity ředitelů a akcionářů:

Nominee (dosazený) ředitel – fyzická osoba EUR 800 ročně

Plná moc notářsky ověřená a apostilovaná – 350 EUR

Nominee (dosazený) akcionář – fyzická/právnická osoba EUR 800 ročně (včetně Declaration of Trust notářsky ověřené a apostilované)

Další volitelné služby: zpracování účetní uzávěrky EUR 400 ročně.

Typ společnostiGBC2
Zdanění zahraničních příjmůNe
Podávání daňového přiznáníAno
Standardní splacený min. kapitálUS$ 1
Standardní akciový kapitálUS$ 100 000
Minimální počet jednatelů1
Veřejně přístupný registr jednatelůNe
Minimální počet akcionářů1
Veřejně přístupný registr akcionářůNe